Značky

 • Antoš

  Antoš

  Pivovar Antoš založený v roce 2010 obnovil tradici vaření kvalitního slánského piva. Při jeho výrobě je použito výhradně nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu ze sladovny Kounicích. Pivo je čepováno přímo z ležáckých sklepů, nefiltrované a nepasterované, aby si tak uchovalo své jedinečné vlastnosti živého piva, jak je znali naši předkové.

 • Axiom Brewery

  Axiom Brewery

  Pivovar Antoš založený v roce 2010 obnovil tradici vaření kvalitního slánského piva. Při jeho výrobě je použito výhradně nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu ze sladovny Kounicích. Pivo je čepováno přímo z ležáckých sklepů, nefiltrované a nepasterované, aby si tak uchovalo své jedinečné vlastnosti živého piva, jak je znali naši předkové.

 • BACHA!

  BACHA!

  Je výrobce Cidrů, moštů a sirupů který sídlí na Kokořínsku a to ve vestičce zvané Lobeč. A jaké jsou jejich výrobky?

  Živý. Suchý. Tichý. 100% přírodní. Nefiltrovaný. Nepasterovaný. Nedoslazovaný. Nesycený. Bez barviv a aromat. Bez dochucovadel. Bez konzervantů. Chcete-li: také vegan, raw, bio a ultra lokální z chemicky neošetřených stromů. A hlavně každý rok jiný!

  Cider vzniká francouzskou metodou. Pomalou fermentací. Dlouhou dobou zrání v tancích a pak ještě v lahvích. Velkou měrou spontánně kvašené. Jablka a hrušky získáváme ze starých zámeckých sadů, které postupně doplňujeme o nové vysokokmenné stromy původních odrůd nebo od prověřených dodavatelů z okolí. Jablka lisujeme na repasované německé lince Hollmann z roku 1957. Kromě cidrů děláme také mošty a bylinkové sirupy z vlastní zahrady a z okolních luk a lesů. Vyrábíme v prostorách bývalé pily a truhlárny patřící k zámku Lobeč, které jsme přestavěli lowcostovým způsobem, principem „domů v domech“ z převážně z odpadních a recyklovaných materiálů. Ekologie: jímáme a zaléváme dešťovkou, žádná chemie, nepoužíváme na balení nové krabice – vždy použité... Plus: revitalizujeme staré sady. Zachraňujeme původní odrůdy jablek. Roubujeme a znovu vysazujeme. Obnovujeme staré cesty v krajině okolo Lobče.

 • Bakalář

  Bakalář

  Pivovar Bakalář v Rakovníku je dnes jedním z mála samostatných nezávislých průmyslových pivovarů v ČR vaří všechna svá piva dvourmutovým způsobem a klasickou technologií, kdy pivo kvasí v otevřených kádích a leží 40-60 dnů v horizontálních tancích.

  Používá k výrobě piva české a výhradně ty nejkvalitnější suroviny, tedy české slady, žatecký chmel a vodu z vlastních hlubinných studní.

  Má právo označovat své produkty chráněným zeměpisným označením České pivo.

 • Bohemia Regent

  Bohemia Regent

  Pivovar  Regent spol. s r.o. nabízí všem milovníkům zlatavého moku pivo pod obchodní značkou Bohemia Regent. Pivovar  je v historickém jádru města Třeboně v jižních Čechách, v blízkosti rybníka Svět a zámeckého parku. Tradice pivovaru sahá až do 14 století. Pivo se vaří jak tradiční technologií s využitím spilky v areálu pivovaru, tak moderním způsobem, který podstatně zkracuje výrobní cyklus. K výrobě se používá výhradně přírodních surovin.

 • BrewDog

  BrewDog

  Brewdog je revoluční pivovar ze Skotska. První komerční pivo opustilo jeho brány v dubnu 2007. To bylo ještě ve městě Kessock, kde se nyní provádí ty největší pivní experimenty.

  V roce 2012 se ale pivovar přestěhoval do nedalekého Ellonu, kde sídlí dodnes. Tato změna byla unikátní tím, že se jednalo o první veřejně financovaný pivovar na světě. Do projektu „Equity for Punks“ se může zapojit každý a do BrewDogu tak investovat.

 • Brouwerij Huyghe

  Brouwerij Huyghe

  Vaření piva je staletou tradicí v místě Appelhoek v Melle. Místní umění vaření piva má kořeny sahající až do 17. století. V roce 1902 jeden Léon Huyghe začíná pracovat v místním pivovaru. V následujících letech Léon uvádí starého mamuta do moderní doby a je hrdý na to, že se v roce 1989 narodil růžový malý slon.

  V roce 1925 se k Léon Huyghe připojil v pivovaru jeho syn Albert a zeť Louis a pivovar se oficiálně přejmenoval na Pivovar L. Huyghe. Dnes varí varné konvice Alain De Laet, 4. generace Huyghe . Z malého slona starých časů vyrostl robustní belgický mastodont.

 • Černý Potoka

  Černý Potoka

  Naším cílem je vařit jedny z nejlepších řemeslných piv v republice. Jsme létající pivovar založený v roce 2016 a piva si necháváme vařit v řemeslných pivovarech, které si pečlivě vybíráme. Dává nám to možnost experimentovat a poskytuje potřebnou volnost a nezávislost.

 • Čestmír

  Čestmír

  Máme létající pivovar, nemáme technologii. Létáme si po spřátelených pivovarech a tam vaříme naše řemeslné pivo.

 • Chernobeer

  Chernobeer

  K vaření piva jsme se dostali opravdu náhodou. Seděli jsme v hotelu v Černobylu na Ukrajině, kde jsme popíjeli ukrajinské euro piva, které nebyly moc dobré. Tam vznikla myšlenka spojit slova Chernobyl a beer. Tehdy vznikl Chernobeer. Další kroky byly jasné - jelikož jsme neměli vlastní technologii (na kterou musíme našetřit) začali jsme hledat pivovary, které umí navařit výborné pivo, podle receptury, kterou dodáme a dbají na nejvyšší kvalitu.

 • Chodovar

  Chodovar

  V současnosti se vedení pivovaru věnuje rodina Plevkova. Roční produkce se pohybuje na hranici 50 tisíc hektolitrů piva a stáčené minerální vody. Humnová sladovna pivovaru produkuje 1000 tun sladu ročně včetně speciálních sladů k vaření černého piva. Překrásný historický areál pivovaru je zároveň vyhledávaným turistickým místem. Svým návštěvníkům nabízí atraktivní prostředí stylové restaurace situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, malé pivovarské muzeum, wellness hotel U SLÁDKA a PRAVÉ PIVNÍ LÁZNĚ nebo restauraci a beerrarium v historické budově sladovny. Na objekty pivovaru navazuje pivovarská zahrada se stylovým posezením pro 3 000 hostů. Zahrada je místem konání tradičních slavností piva a závodu mistrovství Evropy v koulení pivních sudů.

 • Chomout

  Chomout

  První stavební úpravy začaly v září 2013 a provoz jsme zahájili 18.8.2014. Pivovar a hostinec najdete v obci Chomoutov, blízko Olomouce, v CHKO Litovelské Pomoraví. Název pivovaru jsme, jak si určitě domyslíte, odvodili od názvu naší obce.  Chomoutov samotný má dlouhou historii a poprvé se písemně připomíná v roce 1078. Pivovar je umístěn ve více než sto let starém hanáckém statku, v prostorách bývalých chlévů, které prošly kompletní rekonstrukcí.

  Pivo jsme začali vařit pro sebe, jako domovarníci, tak aby nám chutnalo. A protože chutnalo nejen nám, zvětšili jsme jedenkrát a podruhé už jsme raději postavili opravdový pivovar.  Přesto pořád vaříme doma a tak jsme podle našeho kamaráda domácí vařiči piva s největším pivovarem v republice. Chceme i dál vařit pivo, které bude chutnat nám i vám. Popis fungování pivovaru Vaříme tak, abychom zajistili dostatek piva pro pivovarský hostinec a pro další hospody v Olomouci a okolí. Běžně máme na čepu šest druhů piva.

  Naši stálou nabídku tvoří Desítka, Ležák, Švarc, Pšenka a minimálně jedno další svrchně kvašené pivo. Další dva druhy zařazujeme podle sezóny a momentální inspirace.

 • Chříč

  Chříč

  Pivovar Chříč na severním Plzeňsku obnovil svou činnost v roce 2015 a v původních prostorech navázal na tradici zaznamenanou od roku 1567. Srdcem pivovaru je měděná varna s původní technologií přímého dřevního otopu pod měděnou mladinovou pánví. Zde vzniká prvotřídní ležák, který je vlajkovou lodí pivovaru. Kromě toho nabízí pivovar také sezónní speciály a svrchně kvašená piva. Pivo zde zraje na otevřených spilkách a není znehodnoceno filtrací ani pasterizací. Pivovar zaváží sudové pivo vybraným podnikům v Praze, Plzni a v okolním regionu, k dostání je též v pivovaru i s možností prohlídky. Podnik funguje jako chráněná dílna – na pozicích pivovarské chasy dává práci asi dvaceti lidem s mentálním i fyzickým hendikepem. Na obnově místa se významnou měrou podílelo sdružení Propolis. Pivovar inicioval vznik venkovské malotřídní školy ZŠ Pivoňka a finančně ji podporuje.

 • Chroust

  Chroust

  Když se v jedné domácnosti sejde sládková a pivní nadšenec, nemůže to dopadnout jinak než cirhózou jater nebo pivovarem. My se pokoušíme o obojí. Jsme zatím jen na začátku, proto tedy pivovar létající (zneužíváme pohostinnost a technologii jiných pivovarů). A Chroust? Jmenujeme se Karolína a Jirka Chroustovští, nebylo tedy dále co řešit! Dej Bůh štěstí! Nebudeme tu psát pohádky o božskosti našich piv a nadpozemských surovinách, které do nich sypeme. Máme prostě dobré suroviny, dobré nápady a za zády kvalitní technologie spřátelených pivovarů. Nejlepší stejně bude, když je ochutnáte a uděláte si o nich obrázek sami! Prostě vaříme piva, která nás baví a hlavně dělají radost nám samotným.

 • Clock

  Clock

  Řemeslný pivovar z Potštejna V roce 2014 jsme do Potštejna po sto letech vrátili vaření piva, ale nehrajeme si na mnohasetletou historii. Jsme moderní pivovar. Místo erbu máme ve znaku robota. Zakládáme si na dodržování pivních stylů. Neděláme kompromisy, nešetříme. Nevyhýbáme se výzvám. Vaříme to, co nám chutná, to, co chceme pít i my sami

 • Cvikov

  Cvikov

  V původních kamenných sklepích zrají kvalitní spodně kvašená piva – polotmavá třináctka Sváteční, světlý dvanáctistupňový ležák Klíč, jedenáctistupňový Hvozd, desítka Luž a osmička Sklář. Svá jména desítce, jedenáctce a dvanáctce daly nejvýraznější kopce Lužických hor, na jejichž úpatí náš pivovar stojí. Osmička nese název Sklář podle toho, že takové pivo se historicky pilo v horkých provozech místních skláren. Na lahodnou a vyváženou chuť nepasterovaných a nefiltrovaných (kromě 11°) piv dohlíží sládek Martin Čech. Autorem receptů našich piv je sládek Miloš Hrabák, který se již podepsal pod receptury piv vařených nejen v České republice, ale i v zahraničí. V Pivovaru Cvikov zúročil své zkušenosti z Výzkumného ústavu pivovarského a sladovnického, z vaření piva i uvádění nových pivovarských technologií do provozu. Při výrobě používáme výhradně české suroviny – slad z Českomoravských sladoven Zábřeh, chmel odrůdy Žatecký poloraný červeňák a Premiant a pivovarské kvasnice z Výzkumného ústavu pivovarského a sladovnického. Měkká voda z 80m vrtu na úpatí Lužických hor je velmi vhodná pro piva plzeňského typu, která vaříme v našem pivovaru.

 • Euphoria
 • Falkenštejn

  Falkenštejn

  Otevřením Pivovaru Falkenštejn v srpnu roku 2013 byla obnovena po mnoha desítkách let tradice vaření piva ve městě Krásná Lípa, jež se nachází na pomezí Českosaského Švýcarska a Lužických hor. Ve starém krásnolipském pivovaru (Brauerei Schönlinde) se přestalo vařit po II. světové válce a jeho objekt byl zbourán v 60. letech 20 st. Nový pivovar byl přenesen do centra města na Křinické náměstí, do bývalého měšťanského domu, který dříve sloužil jako zájezdní hostinec, kulturní centrum nebo dokonce jako banka v době průmyslové revoluce.

 • Falkon

  Falkon

  Nemáme sice vlastní technologické zázemí, ale rozhodně se za to nestydíme. Věříme totiž, že i ty nejlepší a nejrozmanitější piva lze vyrobit bez vlastního pivovaru. Jak? Mnozí z našich pivovarských kamarádů nevyužijí kapacitu svého řemeslného pivovárku naplno a rádi se tak o ni podělí. A věřte, že vaření piva s přáteli je opravdová zábava! Při vymýšlení nových piv nejsme žádné "konzervy". Ležáky českého typu necháváme tradičním pivovarům a s vervou se pouštíme především do svrchně kvašených piv, takzvaných "ales", česky "ejlů". Pro nás totiž platí, že čím rozmanitější pivo, tím lepší! Piv, které můžete pít jedno za druhým jako vodu, je všude kolem nás už dost. Mimoto, nejen vodou je člověk živ a my si chceme život náležitě užívat! Slady a chmele si vybíráme z různých koutů planety a rozhodně s nimi nešetříme. Chceme Vám totiž nabídnout to nejlepší z celého pivního světa, za použití originálních surovin, zároveň s rukopisem českého sládka. A proč vlastně FALKON? Název vychází z latinského pojmenování sokola, který je nejen stěhovavým ptákem, ale zároveň opravdovým dravcem! :-) Zobrazit míň

 • FAXE

  FAXE

  Počínaje rokem 1901 byla Faxe Saga více než stoletou objevitelskou cestou. V průběhu tohoto dobrodružství jsme u nás spojili naši vášeň pro kvalitu s naší ambicí vytvořit to nejlepší z osvěžujících a chutných piv a nealkoholických nápojů.

  Vyrostli jsme z malé rodinné firmy s vizí v jednu z nejuznávanějších a nejdůvěryhodnějších dánských značek, naše logo se stalo ztělesněním vikinských vlastností síly, spolehlivosti a poctivosti.

 • Ferdinand

  Ferdinand

  Pivovar Ferdinand si zakládá na vaření piva klasickou technologií s otevřeným spodním kvašením a dokvašováním v ležáckých sklepích. Ferdinand používá zásadně jen kvalitní suroviny – včetně vlastního sladu. Za touto koncepcí pivovaru stojí jednatel společnosti Ing. Petr Dařílek, za kvalitou piva sládek a výrobní ředitel Jaroslav Lebeda. Součástí pivovaru je i vlastní humnová sladovna, která vyrábí více než 2 200 tun sladu ročně. Slad z Benešova odebírají i další pivovary v České republice, a díky dlouholeté spolupráci s bavorskou sladovnou Weyermann, se benešovský slad pod značkou Ferdinand vyváží do celého světa.

  V roce 2014 byla změněna právní forma pivovaru z akciové společnosti na společnost s ručením omezeným. Změna koncepce výroby přinesla pivovaru i zcela nový vizuální styl – změnila se podoba etiket a pivovar začal vydávat občasník Ferdinando(vy)hlášky s nejrůznějšími informacemi z pivovaru, o pivu obecně, gastronomii aj. Každoročně pivovar pořádá tradiční slavnosti přímo v areálu pivovaru a řadu dalších kulturně-společenských akcí.

 • Frankies

  Frankies

  Pivovar Frankies byl založen dvěma přáteli v září 2014 po několika letech testování pivních speciálů v garážových podmínkách. Z původního projektu dvou nadšenců, který vařili pivo pro sebe a své přátele, vznikl řemeslný pivovar, který se stal stálicí na české minipivovarské scéně s mnoha fanoušky doma i v zahraničí. Od začátku se Frankies snaží přinášet piva s duší, vyznačující se rozmanitostí, nápaditostí a především skvělou pitelností. V roce 2019 byla otevřena Frankies – pivovarská pivnice.

 • GENIUS NOCI

  GENIUS NOCI

  Po roce 1922, kdy byla v pivovaru ukončena výroba, neměla budova využití. V roce 1925 celý pivovar odkoupil Alois Buchta, pradědeček současných majitelů Pavlišových, aby sem přesunul zavedenou truhlářskou dílnu. Horní patra přitom uzpůsobil bydlení a jednotlivé části domu pronajímal. V pivovaru se kromě různých samostatných osob a rodin vystřídaly i služebny policie a pošty.

  Za druhé světové války zde byly ubytované židovské rodiny, které musely opustit svá trvalá bydliště ve městech a posléze i pivovar, když byly nuceny nastoupit do transportu do koncentračního táboru. Po odsunu Židů se na jejich místo nastěhovali Němci. V Daliborce, nejvýše položené místnosti v pivovaru s širokým výhledem do kraje, se ubytoval německý důstojník se svým „pucflekem“ a po osvobození zde bydlel ruský oficír. Po roce 1948 byl podnik Buchtových znárodněn. Původní majitelé se stali členy stolařského družstva, nájemníci postupně odcházeli nebo se odstěhovali a provozovna byla přestěhována do Tišnova. Zbytky strojů, které se podařilo zachránit před zničením, byly přesunuty do stodoly ve dvoře a pár let se ještě dílna pronajímala jiným živnostníkům. Dcera Aloise Buchty Ludmila Sáblíková s manželem zde zůstali bydlet sami.

  V roce 1985 se do pivovaru vrátila vnučka Aloise Buchty Lea Pavlišová s rodinou, která zde žije dodnes. Nyní žije pivovar bohatým životem díky rodinám pravnuků Aloise Buchty - Barbory a Iva Pavlišovým.

 • Gingerrr

  Gingerrr

  Jsme malá rodinná Zázvorovna, která má jasný cíl. Vyrábět pro Vás lahodný kvašený nápoj, který respektuje potřeby Vašeho živého těla. Proto je Gingerrr také živý. Sídlíme v malé vesnici na úpatí vysočiny, kde se v klidném prostředí a kontaktu s přírodou rodí Gingerrr. Zásadně nám záleží na kvalitě surovin, práce a na náladě při výrobě. Věříme, že toto vše je v nápoji cítit.

  Gingerrr je k dostání i ve skutečných obchodech – menších krámcích zdravé výživy či farmářských obchodech. Na Gingerrr si můžete zajít do Vaší oblíbené hospůdky, restaurace či baru.

  NA ZDRAVÍ

 • Heineken

  Heineken

  Inspirují nás naši spotřebitelé k vaření těch nejlepších piv a stejnou vášeň rozšiřujeme na všechny naše značky, produkty a činnosti.

  Jsme hrdí na naši rodinnou historii a holandské dědictví. Jsou základem našeho podnikatelského ducha, který nás zavede do všech koutů světa.

  Jsme tvůrci značky. Značka Heineken® nás definuje a spojuje, zatímco díky mnoha místním, regionálním a globálním značkám je náš sortiment piv a ciderů rozmanitý a jedinečný.

  Lidé jsou jádrem naší společnosti. Sílu vidíme v důvěře, rozmanitosti a pokroku.

  Stojíme si za svými hodnotami: vášeň pro kvalitu, radost ze života, úcta k lidem a k planetě.

  Vždy podporujeme zodpovědnou spotřebu. Jsme oddaní našim komunitám a snažíme se snížit dopad, který na planetu vytváříme.

  Spolupracujeme s našimi zákazníky a partnery, abychom společně rostli a snažili se vyhrát s integritou a poctivostí.

  A jsme přesvědčeni, že dodržováním těchto závazků vytváříme hodnotu pro naše akcionáře.

  JSME HEINEKEN

 • Hulvát

  Hulvát

  Pivovar Hulvát byl založen roku 2018 partou pivních nadšenců a navazuje na jejich dlouholeté domácí vaření piva, kterému se věnují již od roku 1998. Přes to, že jde o moderní minipivovar, řídí se zákonem o čistotě piva z roku 1516. Proto pivo vyrábí pouze z chmele, ječmene a vody, za vydatné pomoci pivních kvasinek. Pro speciální piva používají i další druhy sladů. Pivo nepasterizují a nefiltrují, aby jej mohli nabídnout zákazníkovi v té nejlepší kvalitě.

 • Kamenice nad Lipou

  Kamenice nad Lipou

  Pivní znalci a zapřísáhlí pivovarští turisté a nově i fotbaloví fanoušci si určitě vybaví, že jako první se pivovarskou tradici v Kamenici jal obnovovat v roce 2013 pan Kopačka ve svém – dnes legendárním - domácím minipivovárku Kokeš. O tři roky později se štěstí usmálo i na dosud chátrající budovu původního kamenického pivovaru. Na jaře roku 2016 zakoupila objekt společnost Pivovar Kamenice s. r. o. se záměrem obnovit zde pivovarský provoz. Otcem celého projektu je Milan Houška, který se rozhodl do záchrany starého pivovaru investovat kapitál získaný z předchozího podnikání ve strojírenství. V současnosti vaří na plné obrátky jak velký pivovar, tak i minipivovar, který slouží pro sládkovy experimenty a pivní workshopy.

 • Kocour

  Kocour

  Varnsdorfský pivovar Kocour byl jedním z průkopníků nového pohledu na pivo a pivovarnictví v Čechách. Ukázal domácímu konzervativnímu pivaři, že pivo nerovná  se jen chlazená desítka v lednici. Pivo je víc než český ležák,  báječně se skloubí s gastronomií a  dá se pít podle ročního období nebo nálady. Proto nabízíme pestrou paletu pivních speciálů, sahající od tradičních ležáků až po nejrůznější svrchně kvašené speciály, které se snažíme neustále zdokonalovat. Areál pivovaru nabízí kromě pivovarské restaurace s prostornou terasou, samostatnou pergolu a sportovní zázemí. Z tohoto důvodu je kocouří areál vyhledávaným dějištěm svateb, firemních večírků a kulturních akcí pro dospělé i děti. Nejen malý návštěvníci ocení pivovarskou ZOO, ve které jsou k vidění mnohá, nejen hospodářská, zvířata. A věřte nebo ne, Pivovar Kocour disponuje i vlastní železniční zastávkou, a to jako jediný v ČR. Rozmanitá je také nabídka ubytování. Kromě komfortních pokojů je během letní sezóny možné využít kapacitu stylových lůžkových vagonů.

 • Kočovný Kozi

  Kočovný Kozi

  K pivu jsem pořádně přičuchl před lety na studiích v Edinburgu, kde již proběhl boom malých pivovarů a nových způsobů vaření piva. Od konzumace jsem postupně přešel k vaření.

  První pokusy v hrncích na bytě stály za to, ale vše, co se navařilo, se povedlo vychlastat. Za pár let jsem dodělal školu a plán byl jasný. Z Edinburský univerzity jsem šel na učňák do Českých Budějovic obor Pivovarnictví – sladovnictví. Z domácích technologií jsem přešel na ty profesionální. Svá piva si vařím sám a dělám to víc než rád.

  Jsem Kozi – Váš kočovný sládek

 • Krakonoš

  Krakonoš

  Před více než 400 lety, kdy se roku 1582 spojili trutnovští právovárečníci v měšťanský pivovar, začíná tradice trutnovského pivovaru. Pivovar se nachází v centru města Trutnova. Od roku 1994 provozuje pivovar trutnovská společnost Krakonoš spol. s r.o.

  V současné době vyrábí pivovar Krakonoš pět druhů piv v celkovém objemu přes 100 tisíc hektolitrů ročně.  Na vánoce a velikonoce se obohacuje trh o silné speciální světlé pivo Krakonoš 14. Pivo je distribuováno v Čechách, především ve východních, ale i na Moravě. Pivovar Krakonoš vyrábí pivo klasickou technologií spodně kvašeného piva. Pivo je nepasterizované, mikrobiálně filtrované. Pro výrobu piva se čerpá voda z vlastní studny, která je přes 80 metrů hluboká a je zásobována krkonošskými prameny.

 • Křikloun

  Křikloun

  Jsem nadšenec, kterého vždy zajímala výroba piva, vína či výroba slivovice i jiné kvalitní pálenky. Znak pivovaru KŘIKLOUN vznikl za pomoci mých přátel, kteří mě především znají jako energického muzikanta se silným hlasem. Pokud se Vám líbí spojení dobrého řemeslného piva s lidovou autentickou hudbou, tak Vám můžeme k našemu pivu i zahrát :)

  První piva jsem vařil s přáteli v malém hrnci jako domovarník. Další zkušenosti jsem si doplňoval v praxi různých minipivovarů, kde jsem uvařil i svá první piva k prodeji. Dne 17.2.2017 se mi podařilo dokončit vlastní domácí pivovar Křikloun v Hodoníně a konečně vařím ve svém.

  Při myšlence vyrobit své první pivo jsem inklinoval k chuti, která by byla natolik harmonická a příjemná, že by se dalo pivo pít celý večer, a tak vznikl KŘIKLOUN Special ALE 13°. Přesto, že se jedná o pivo typu Ale, tedy svrchní kvašení, podařilo se citlivým chmelením vyvarovat přílišnému převonění piva a tím docílit, že slady v tomto případě příjemně převažují nad chmely a tvoří onu harmonii s lehce doznívající hořčinkou s vůní a chutí jemného ovoce. Úmyslně jsem na počátku nezačal s vařením již existujících receptů piv, abych jimi nebyl ovlivněn. Tím vzniklo pivo naprosto jedinečné, které budete obtížně zařazovat do nějaké škatulky či srovnávat s předchozími zkušenostmi :-) Přeji Vám příjemný zážitek z chutí piva KŘIKLOUNA a NA ZDRAVÍ! Karel Zykmund

 • Krušnohor

  Krušnohor

  Produkci rodinného pivovaru KRUŠNOHOR – Craft Brewery tvoří jak klasické české ležáky, které se zde vaří tradiční dekokční technologií, kvasí na otevřených spilkách a dozrávají dlouhé týdny v ležáckém sklepě, tak zárověň i svrchně kvašené weizeny a široká nabídka typu ALE rozličných chutí a stupňovitostí. Všechna jsou NEFILTROVÁNA a NEPASTEROVÁNA a zachovávají si tak svou čerstvou chuť, a především tělu prospěšné látky.

 • Kynšperk

  Kynšperk

  Městu Kynšperk bylo potvrzeno várečné právo z roku 1579,císařem Rudolfem II. Rok 1595 se dá považovat za rok zahájení vaření piva v Kynšperku.

  Kynšperské pivo je jedinečné díky používání vysoce kvalitních surovin pocházejících z přesně vymezených oblastí, klasické technologii a postupu výroby, a v neposlední řadě i pivovarské tradici v Českých zemích.

  Vlastní proces vaření piva začíná speciálním šrotováním (mačkáním) sladu kdy musí být zachovám obal zrna, který slouží jako filtr během procesu scezování.

 • Létající pivovar pivečka

  Létající pivovar pivečka

  Všechno to začalo v malém městě Rousínově, ležícím na jižní Moravě nedaleko Brna. Sládek Tomislav Pivečka se narodil opravdu se správným jménem. Jeho cesta světem řemeslného piva (craft beer) začala v roce 2010 domácím vařením. Od té doby navařili již mnoho piv, od klasického českého ležáku přes anglická a americká piva až k silným belgickým speciálům. V současné době je pivovar létající, nebo též kočovný (anglicky gypsy brewery). To znamená, že se pivo podle Pivečkovy receptury vaří v pronajatém pivovaru a pak se prodává pod vlastní značkou. Tento létající pivovar však brzy shodí svá křídla a postaví se na nohy právě v Rousínově, kde vzniká nové pivovarné zařízení.

 • Lípák

  Lípák

  Rozhodli jsem se České Lípě navrátit tradici vaření zlatavého moku. Náš pivovar je zatím tzv. „létající,“ což znamená, že nám pivovar v Kunraticích poskytuje své prostory i vybavení a PIVOVAR LÍPÁK si tak může uvařit vlastní pivo na základě své roky prověřené receptury. První várku jedenáctky Bumbala jsme uvařili v srpnu 2017 a začali ho oficiálně nabízet k prodeji koncem října. Později plánujeme vařit ještě piva s názvy Chmelda a Žejdlík.

  Název pivovaru „Lípák,“ přísluší nové generaci vaření piva v České Lípě a logo jakožto i názvy piv doprovází trpaslíci, jako odkaz k původnímu znaku místního pivovaru.  „Pivo z České Lípy, teče z každé pípy.“

 • Lobeč

  Lobeč

  Technická památka Parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena je svědkem pětisetleté tradice vaření piva na Kokořínsku. První písemná zmínka o pivovaru je ale z roku 1586 a renesanční jádro stávající stavby bylo vybudováno kolem roku 1600. Původní řemeslný vrchnostenský pivovárek rodu Věžníků byl v letech 1894 až 1897 nákladem JUDr. Rudolfa Cicvárka přestavěn v parostrojní provoz proslulým pivovarským inženýrem Josefem Rosenbergem. Zlatá léta zažíval podnik jako akciová společnost počátkem 20. století a za dobrého jihočeského sládka Josefa Tománka roční výstav dosahoval 10 tis. hl. Proslulé tehdy v kraji byly především jeho tmavé lobečské speciály jako 18° Porter či bavorský ležák. Od roku 1927 byl lobečský pivovar v majetku Společenského pivovaru z nedaleké Podkováně. K zastavení výroby došlo ve válečném roce 1943, roku 1948 podlehl zrušený pivovar národní správě ale ještě počátkem roku 1951 byla v provozu podkováňská stáčírna. Od roku 1956 využíval areál jen obchod ovocem a zeleninou a následně dlouhá léta státní statek. Polistopadoví vlastníci dokonali těžkou devastaci opuštěného areálu vandalskou demolicí částí budov.

  Od roku 2007 je areál v majetku architektonické platformy RIOFRIO a postupně probíhá příkladná stavební obnova a oživování pivovaru jako turistické atraktivity Kokořínska. Roku 2009 prohlásilo Ministerstvo kultury pivovar památkou, v roce 2013 se stal součástí Evropských stezek průmyslového dědictví (ERIH). Záchrana, obnova a zprovoznění pivovaru byly na podzim roku 2015 oceněny prestižní památkářskou cenou Patrimonium pro futuro a Česká komora architektů nominovala stavbu na udělení přední evropské ceny za architekturu Mies van der Rohe Award 2017. Cenou OPERA HISTORICA, udělenou na podzim 2019 k poctě české památkové péči v uplynulých 30 letech, se obnovený pivovar v Lobči stal přední památkou Středočeského kraje. Práce v uplynulých letech v rámci řady drobných projektů podpořilo také Ministerstvo kultury, Středočeský kraj, MAS Vyhlídky a EU (SZIF).

  Znovuobnovený pivovar byl slavnostně požehnán mělnickým Saletinem páterem Jackem v sobotu 30. května 2015.

 • Loď

  Loď

  Loď Pivovar je unikátní minipivovar s restaurací umístěný na bývalé diskotékové lodi z 60. let[1]. Pro veřejnost byla loď otevřena 9.3.2017. Náklady na přestavbu lodi a vybudování minipivovaru dosáhly 50 milionů korun. Majitelem lodi je podnikatel Vojtěch Ryvola, sládkem Karel Kroupa a šéfkuchařem restaurace Tomáš Muha. Dodavatelem pivovarské technologie instalované v lednu 2017 je společnost J. Hradecký spol. s r.o. Pacov[2]. Vlastní technologie se skládá z nerezové varny, prostorově chlazené spilky se čtyřmi nerezovými kvasnými káděmi a 16 plášťově chlazených ležáckých tanků (12 à 1000 litrů, 4 à 700 litrů)[3]. Gastronomický provoz se pak skládá ze tří částí, tedy restaurace, pivnice v podpalubí a letní horní vyhlídková paluby.

 • Lucky Bastard

  Lucky Bastard

  Představte si ideální svět, ve kterém by vše bylo dokonalé, příjemné a jednoduché. Přesně takový svět si my představujeme, když tvoříme recepty našeho piva a když jej pro vás vaříme. Máme už dost nudných piv uvařených dle stokrát opakovaných receptů, máme už dost výmluv na tradici a zvyk, nebaví nás sledovat nadvládu nudných piv, když existuje tak úžasný a barevný svět řádně nachmelených, piv svrchně kvašených. Ano, je to tak, spodně kvašená piva u nás nehledejte. Jsme prvním pivovarem od roku 1884, který v českých zemích kvasí svoji standardní produkci pouze svrchně. Už bylo na čase, aby se do naší země vrátila piva, která tu lidé vždy pili, jen na ně společnost od té doby trochu pozapomněla.

 • Mad Scientist

  Mad Scientist

  Šílenství z Budapešti zpochybňuje téměř vše, co víte o pivu. Vždy bezchybné, vždy odvážné, nikdy nudné. Není to nutné z obchodního hlediska po celou dobu, ale pokaždé si stanovujeme vysoké standardy, protože skutečně věříme v klišé, které zní jako „způsob, jakým něco děláte, je způsob, jakým děláte cokoli“.

 • MadCat

  MadCat

  V roce 2011 jsme v bývalém hudebním klubu v Jihlavě otevřeli náš lokální minipivovar. Tam, kde úřadoval DJ, jsme nyní měli pivní tanky, spilky, varnu, a začali jsme naši vlastní jízdu. Už v roce 2012 jsme se s polotmavým Zikmundem umístili na 3. místě v jarní ceně sládků. O rok později – 2013 – jsme byli třetí nejlepší minipivovar roku a rok na to už jsme byli ten vůbec nejlepší minipivovar v Česku. A taky jsme vyhráli jarní cenu českých sládků s naším pšeničným pivem. Čas běžel a nám pomalu přestávala stačit kapacita sklepení. Zároveň se nám v hlavách rodila myšlenka na novou značku, kterou jsme pojmenovali MadCat. A pak nás zaujala budova chátrajícího lihovaru z roku 1912 v Kamenici u Jihlavy. Rozhodli jsme se budovu zachránit a obnovit v ní řemeslnou výrobu. Rekonstrukce lihovaru začala v roce 2017 a příští léto už jsme uvařili, ve varně o objemu 2.000 litrů, první várku piva MadCat. Na jarní ceně českých sládků 2018 vyhrál náš nový MadCat ležák první místo! A jízda pokračuje – MadCat je už krom Česka i na Slovensku, v Německu a v Itálii.

 • Maisel's Weisse

  Maisel's Weisse

  Maisel's Weisse je jedním z nejtradičnějších bavorských pšeničných piv. Spojuje současně silnou značku s trvale vysokou kvalitou.Nikoliv náhodou, ale jako výsledek více než čtyři generace trvající historie vaření piva v našem rodinném pivovaru. 

  A také veliké lásky, kterou k našemu pivu chováme. Má vyjmečný charakter a svou duši.

  Právě tak nám záleží na dlouhodobem a důvěrném vztahu s našimi zákazníky. Spolu s pečlivě vybraným sortimentem prvotřídních produktů jim dokážeme nabídnout také spolehlivost a individuální osobní přístup.

 • Malešov

  Malešov

  V roce 2002 se skupina přátel rozhodla zhostit nelehkého úkolu rekonstruovat rozpadající se středověkou tvrz Malešov nedaleko Kutné Hory. Cílem této snahy tehdy bylo zachránit krásnou gotickou stavbu a oživit ji pro širokou veřejnost. Od té doby zde strávilo mnoho nadšenců desítky tisíc hodin usilovnou prací, aby se tvrz znovu zaskvěla v plné kráse.

  Každý rok zde stovky návštěvníků obdivují ohromný kus práce, který zde byl vykonán, prožívají zde chvíle odpočinku i zábavy a dozvídají se mnoho nového o historii naší země.

 • Marshall
 • Máša
 • Maso KAZDA

  Maso KAZDA

  Uzeniny a maso z firmy Maso Kazda je kvalitní, protože jsou využity ty nejlepší čerstvé suroviny. Firma spolupracuje s regionálními dodavateli masa, kteří jsou pod stálou veterinární kontrolou. Řeznictví také vykupuje zvěřinu od myslivců a zpracovává je ve vlastní bourárně. Řeznictví nakoupené maso vykostí a upraví pro prodej masa i výrobu uzenin.

 • Matuška

  Matuška

  Pivovar Matuška je rodinný pivovar, který se nachází v obci Broumy v CHKO Křivoklátsko. Svou velikostí se řadí mezi minipivovary. Na pivo Matuška nejčastěji narazíte v Praze, ale najdete ho i v Berouně, Brně, Bratislavě či slovinském Mariboru. Pivovar Matuška se zaměřuje především na ležáky a svrchně kvašená piva.

 • Mazák

  Mazák

  Pivovar Mazák z Dolních Bojanovic vznikl v roce 2011. Pivovar vznikl a i nadále funguje v malebné vinařské obci Dolní Bojanovice, ležící v dolnomoravském úvalu 8 km od města Hodonín. Okolo komína dodává pravidělně do stálých podniků a velkou část své produkce zasílá nárazově do takzvaných ochutnávkových hospod s rotující pípou. Lahvové pivo zaváží prakticky do všech specializovaných pivoték v Brně, v Praze a jejich okolí. Distributor DrinkShop se pak stará o produkci piva po celém Slovensku. Technologii byla postupem let dovedena až k nynější pětinádobové varně, v níž je pivovar schopen uvařit várku o objemu 1400L. Portfolio pivovaru tvoří jak klasické ležáky českého či německého stylu, tak i piva svrchně kvašená typu ALE. K výrobě piva používá tuzemské slady a chmely, ale i chmely zahraniční, které nejčastěji uplatňuje ve výrobě speciálních piv.

 • Mordýř

  Mordýř

  Pivečko jsme měli odjakživa rádi. S postupným znechucením z univerzální chuti mnohých dnešních piv jsme pozvolna přešli k domácímu vaření a nakonec uzrála myšlenka podělit se o chutné pivo i s veřejností. V březnu 2013 jsme založili pivovar a o tři měsíce později zahájili provoz. pivovarPivovar byl vybudován svépomocně, s nadšením a odhodláním a na jeho pořízení nebyla čerpána žádná dotace ani jiná podobná sprosťárna.

  Vaříme tradičním řemeslným způsobem z českých surovin, ale svátečně lze ochutnat i pivo např. ze zahraničních chmelů. Ohlasy na tuto pestrost jsou velmi pozitivní a tak k nám cestu nachází i lidé, kteří standardní pivo nepijí. Rozhodně v ní budeme pokračovat. Pivo není pasterované, filtrované, nijak stabilizované a při výrobním procesu nejsou používány žádné chemické prostředky. Mírná sedlina či zákal není závadou, někteří fajnšmekři ho dokonce vyžadují, každopádně je to pivo bohaté na minerály i vitamíny. Je nutné ho ovšem skladovat v chladu, či lépe neskladovat vůbec, ale hned se mu podívat na dno.

 • Muflon

  Muflon

  Piva Muflon vznikají odpovědným výběrem nejkvalitnějších surovin zpracovaných podle tradičních i originálních postupů s podporou špičkového technického vybavení. Piva jsou vyráběna v dokonale kontrolovaném výrobním procesu, při dodržování všech zásad hygieny a sanitace, jsou nefiltrovaná a nepasterovaná. Tím piva Muflon získávají vlastnosti piva čerstvého a stálou přítomností kvasinek také piva živého.

  Patrik Godovský

  Vrchní sládek Pivovaru Kunratice

 • Nachmelená opice

  Nachmelená opice

  Jsme nezávislý řemeslný pivovar založený roku 2015 v Krnově sládkem Michalem Kuřecem a rodinou Valentů. Vyrábíme jak spodně kvašená piva českého typu, tak se zaměřujeme i na nové moderní styly (svrchně kvašené piva typu ALE, STOUT, SAISON atd.). Fungujeme bez vlastní restaurace a naším cílem je dělat lidem radost prostřednictvím piva a značky. A proč vlastně Nachmelená Opice? Protože člověk je z opice a po pivu je nachmelený! Takže pijte opici, protože barvu vrátí do líčka Nachmelená Opička. Pivovar se nachází v areálu bývalé textilky Karnola. Srdcem našeho pivovaru je dvounádobová nerezová varna o objemu 20 hl, kde vzniká mladina smícháním vody, sladu a chmele. Po přidání kvasnic probíhá kvašení a dokvašování v cylindrokónických tancích (CKT) o objemu 10 a 20 hl. V této fázi nám kvasinky přeměňují cukr na alkohol a oxid uhličitý. Pivo se pak v nich nechává ještě uležet, aby získalo svůj ideální chuťový profil. Naše CKT jsou vybaveny plášťovým chlazením pro přesnější kontrolu teplot kvašení, otevíratelným víkem pro sbírání deky a vnitřní sanitací pro maximální zajištění čistoty povrchů. Pro stáčení piva používáme automatickou myčku a plnič sudů, manuální plnič lahví a PET. Součástí technologie je i kompresor, systém chlazení, sanitační stanice a další technické zařízení, bez kterého by pivovar nemohl fungovat

 • Nepomucen

  Nepomucen

  Pivovar nepomucen založili dva pivní nadšenci, kteří vařili pivo doma. Založením pivovaru si oba splnili svůj sen a pivo chtějí vařit pestré se zajímavými kombinacemi. Což se jim dle nabídky jistě plní. Pivovar sídlí v Polsku a už teď se těšíme, co dalšího nám přinese.

 • Nomád

  Nomád

  Prý do jedné řeky dvakrát nevstoupíš.

  Kocour Varnsdorf, Nomád – první létající pivovar u nás, Děčínský Kapitán, Nomád a teď Nomád.

  Když jsem začal hledat poprvé jméno pro koncept pivovaru bez pivovaru, který běžně fungoval v zahraničí, nelíbilo se mi označení v angličtině. Gypsy brewery, netřeba překládat, jaksi konfliktní pojmenování. Contract breweing zase složité. Proto přišel nápad a odkaz na dvacet práce u ČSA, kde jsem měl možnost cestovat po světě a ochutnávat mraky piv. Kdo tehdy mohl tušit, že se z toho stane obecné pojmenování, které ale vystihuje podstatu. Létající pivovar, přesun z místa na místo, aby člověk uvařil várku, umyl sudy, prodal pivo...

  O pár let později, když jsem věděl, že přistanu v Děčíně pod zámkem, hledal jsem znovu jméno. Nic kloudného mě nenapadlo. Tak zůstalo u Nomáda a jeho putováním za pivní pestrostí. Třeba vařením piva nejen v Indii, ale i v jiných částech světa. Degustací piva na světových festivalech a degustačních soutěžích.. Dřív se jezdilo na zaučenou do Vídně, dnes se putuje za pivní pestrostí po světě.

  Proto Nomád vaří piva v rozličných pivních stylech, podle ročního období, nálady, surovin a spoluprací s kamarády z jiných pivovarů. Na našich deseti kohoutech se protočí mnoha

  Dejte pivu šanci a uvidíte, že báječný svět piva vás pohltí.

  Těšíme se na vaší návštěvu.

 • Nymburk

  Nymburk

  Nymburský pivovar vaří svoje piva od roku 1898. Prošel do první světové války velmi úspěšným obdobím. Po válce se dočkal renovace a modernizace, a s jeho osudy se v tomto období spojuje spisovatel Bohumil Hrabal, který zde strávil dětství, neboť jeho nevlastní otec František v pivovaru pracoval.

  Za socialismu se nymburský pivovar začlenil do národních podniků, vaření piva se nepřerušilo. Po roce 1989 se stal součástí skupiny Pivovary Bohemia, v současnosti je zcela samostatný. Označení piva Postřižinské zvolil sám Bohumil Hrabal. Pivovar má vlastní sladovnu, u vjezdu lze pivo zakoupit v pivovarské prodejně. Kromě toho každoročně pořádá několik zajímavých akcí.

 • Permon

  Permon

  Sokolovský pivovar PERMON má denní výstav 1500l. Výroba piva Permon byla zahájena v roce 2006. V roce 2011 byl pivovar modernizován a bylo mu městem Sokolov uděleno právo várečné. Kromě stáčení do již tradičních speciálních pivních 1l PET lahví byla instalována automatická stáčecí linka na skleněné lahve. To umožnilo rozšířit výrobu a sortiment prodeje tradičních nepasterovaných, nefiltrovaných piv o zahraniční pivní speciály. Rostoucí poptávka po pivních speciálech s požadavkem vyšší trvanlivosti a možností prodeje v běžných skladovacích podmínkách je umožněna využitím nově instalované moderní technologie. Tato technologie umožňuje uspokojit poptávku po pivu PERMON také nad rámec regionu a pro export. Výroba piva PERMON se trvale snaží navázat na tradici pivovarnictví na Sokolovsku. Technické řešení výrobní technologie všech tří pivovarů důsledně vycházelo z historických pramenů a pivovary byly konstruovány podle řemeslných podkladů tak aby se pivo mohlo vařit tradičním způsobem podle osvědčených receptur na klasické varní technologii s otevřenými spilkami a dlouhodobým zráním v ležáckém sklepě s velkou kapacitou. Sokolovské pivo PERMON je vyráběno proslulou českou technologií. Je to tradiční přírodně řádně kvašené nepasterované živé pivo bez přísad. Čerstvější a kvalitnější pivo než přímo z minipivovaru totiž nikde jinde nedostanete. V pivovaru PERMON je vždy rozhodující zaměření na náročného zákazníka s důrazem na sortiment a kvalitu piva.

 • Perron

  Perron

  PERRON je dočasně tzv. létajícím pivovarem, který si pronajímá volné kapacity spřátelených pivovarů, kde vaří své pivo. Jeho trvalé sídlo bude brzy v prostorách bývalé nádražní restaurace v Nádražní ulici čp. 56 v Roztokách.

  Příběh roztockého pivovaru PERRON se začal psát v roce 2016, kdy začal Pavel Šnajdr coby „homebrewer“ vařit v malém domácím pivovaru vlastní piva. S minimálními znalostmi, ale o to s větším nadšením pak realizoval své pivní fantazie v pivovaru Greinfather, kde si vyzkoušel uvařit piva mnoha pivních stylů a chutí: klasické české ležáky světlé i tmavé, svrchně kvašená piva typu IPA , APA, Neipa, Stout, ovocná piva, pšeničná piva apod.

  S postupně nabytými znalostmi a zkušenostmi se zvyšovala i kvalita jeho piva. Dvacet litrů uvařeného piva za den začalo být málo, a tak pořídil větší 50ti litrovou varnu Braumaister a řízeně chlazené tanky. Nadšen novou technologií urputně vařil, piloval své recepty a nadále studoval vše okolo procesu výroby. V roce 2019 absolvoval na Beer Academy teorii výroby piva a sladu, kterou uvedl v praxi v Kunratickém pivovaru.

  Následovalo složení zkoušek a získání celoevropsky platného certifikátu v oboru pivovarnictví a sladovnictví. V roce 2020 zakládá společnost Pivovar Roztoky s.r.o., která začala prodávat vlastní piva pod obchodní značkou PERRON, který je dočasně tzv. létajícím pivovarem. Jedná se o pivovar, který si pronajímá volné kapacity spřátelených pivovarů, kde se pak vaří dle vlastní receptury. „Český ležák považuji za naprostý fenomén, který je pro mě absolutně nedotknutelný. Proto jsem z úcty k tomuto pivu uvedl na trh jako první právě PERRON 12, který jsem ve svém domácím pivovaru piloval dva roky. Jedná se o klasický český ležák vařený tradičním způsobem na tři rmuty. Je to nejtradičnější a zároveň nejnáročnější způsob výroby piva, který jsme zdědili po našich skvělých pivovarských předcích Ležákem ale mé ambice nekončí.

  V brzké době se dočkáte i svrchně kvašená piva která bylo v Čechách dlouhá desetiletí prakticky zapomenuto a díky minipivovarům se v posledních letech opět dostává do srdcí milovníků piva.“ říká Pavel Šnajdr. Dalším velkým plánem je výstavba vlastního pivovaru a pivovarské restaurace. Obojí se bude nacházet v prostorách bývalé nádražní restaurace v Nádražní ulici čp.56 v Roztokách, kde již v současné době probíhají projekční práce. Právě historické souvislosti a poloha budovy, která leží v těsném sousedství vlakového nástupiště, byla jednou z inspirací, proč se nové roztocké pivo jmenuje PERRON

 • Pioneer

  Pioneer

  Co se stane, když Čech potká Slovenku a oba mají rádi pivo?

  Založí si pivovar, přece. Přesně takhle se roku 2016 začala psát historie řemeslného pivovaru Pioneer Beer ze Žatce.   Michal je sládek a Miriama je odbornice přes marketing. A určitě ne náhodou se potkali zrovna na Žatecku. Tam, kde je půda rudá a rodí ten nejlepší chmel na světě. Velký sen o vlastním pivovaru se začal zhmotňovat, když objevili starý nevyužívaný sklad chmele, který si přímo říkal o nový smysl života.

  Nastal kolotoč vyjednávání s bankami a dodavateli, rozsáhlá rekonstrukce a zařizování, aby v září 2018 konečně mohli uvařit první várku svého vlastního piva.   Pioneer Beer odkazuje na tradici pivovarnictví, ale zároveň se nebojí dát na stůl něco nového a odvážného. Pro konzervativní pijáky vaříme klasické ležáky a pro ty, kteří rádi objevují nové chutě, experimentujeme s novými odrůdami žateckého chmele. Chuť citrusů, jahod nebo tropického ovoce - to a mnohem víc ucítíte v našich pivních speciálech.   Sny se nedají spoutat a vášeň k dobrému pivu už vůbec ne.

 • Podřipský rodinný pivovar

  Podřipský rodinný pivovar

  Podřipský rodinný minipivovar se nachází v obci Ctiněves na úpatí hory Říp. Pivovar byl založen na konci roku 2013, kdy se jedna ze zemědělských budov předělala na pivovar. První pivo se uvařilo v květnu 2014. Jednalo se o světlý ležák, který je stálicí v naší nabídce. Srdcem pivovaru je měděná dvounádobová varna o objemu 550l, ze které putuje mladé pivo na spilku, kde jsou tři spílací kádě a dále dozrává v tancích v ležáckém sklepě.

  Vaříme piva jak svrchně tak spodně kvašená, nefiltrovaná a nepasterizovaná, jen za pomoci vody, sladu, chmele, kvasnic a lásky k pivu. Při vaření nových druhů piv spolupracujeme s několika špičkovými sládky, proto je výsledkem vynikající pivo vyvážené barvy, chutě a vůně. I díky tomu jsme získali několik ocenění, a to i v mezinárodní konkurenci .

  Našim cílem je ukázat lidem, že pivo není jenom světlá desítka , světlý a tmavý ležák, ale že existují i různé pivní styly a touto cestou se chceme ubírat. Považujeme za důležité šířit osvětu o pivu obecně, protože z mnoha dotazů od zákazníků zjišťujeme, že jim není zcela zřejmé jak se pivo vyrábí. Podle nás i toto je jeden z přínosů minipivovarů. Jednak ukázat lidem široké spektrum nejrůznějších chutí, vůní a barevnosti piv, ale i rozšířit obecné povědomí o procesu výroby piva.

 • Poppels

  Poppels

  Poppels Brewery je hrdě nezávislý pivovar založený v roce 2012 v Jonseredu, staré textilní čtvrti švédské župy Västra Götaland. Naši cestu jsme zahájili s vírou a láskou k pivovarnickému umění a dnes jsme moderní pivovar, který zahrnuje změny, ale respektuje minulost. Vlastníme a provozujeme oddané milovníky piva a jsme hrdí na pokračování ušlechtilých pivovarských tradic při používání nejmodernějších technologií k zajištění vynikající a stálé kvality.

 • Poutník

  Poutník

  K výrobě používáme nejen kvalitních surovin, ale i klasické technologie. Všechny tyto přednosti se ještě zvyšují tím, že piva jsou nepasterizovaná. To znamená, že výrobky pivovaru mají nejenom výbornou chuť, ale i významnou výživnou hodnotu s příznivými fyziologickými účinky.

 • Proud

  Proud

  A jsme také nový experimentální minipivovar z Plzně. Baví nás vařit zajímavá piva, která mají charakter a nikdy se nebráníme zkoušení něčeho nového. Vše ale stavíme na našich znalostech v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi.

  Náš experimentální minipivovar sídlí v Plzni v budově bývalé elektrárny na soutoku řek Mže a Radbuzy. Spojili jsme tedy sílu proudu řeky a energii elektrického proudu a název byl na světě. Proto Proud. Klademe důraz na kvalitu, experimentování a spolupráci. Vaříme piva, která nás baví, a doufáme, že budou chutnat i vám.

 • Radniční minipivovar Jihlava

  Radniční minipivovar Jihlava

  Všechna piva z Radničního minipivovaru v Jihlavě mají jedno společné - nejsou filtrovaná ani pasterovaná, a proto se v pivu zachovávají všechny původní výživné látky. Pivo je na první pohled mírně zakalené a méně průzračné než piva filtrovaná, ale právě díky tomu obsahuje výhradně přírodní látky (vysoký obsah vitamínů řady B, cukry, kvasinky atd.). Pivo je hutnější a působí velmi blahodárně na lidský organizmus

 • Radouš

  Radouš

  “Myšlenkou mít malý pivovar s vlastním pivem jsem se začal zabývat již v roce 1983, tedy v době, kdy nebylo možné vlastnit výrobní prostředky. Cenná odborná praxe a hezké chvíle prožité v litovelském pivovaru, k tomu samozřejmě sládek Miroslav Koutek a poetické filmové zpracování Hrabalových Postřižin, bylo tím správným nasměrováním mého srdce. Po několika domácích várkách jsem pochopil, že chci mít malý, ale opravdový profesionální pivovar, kde vše funguje jako v tom velkém. A tak jsem si po mnoha letech svůj sen vyplnil.”   Vili Ilgner

 • Rampušák

  Rampušák

  Pivovar v Dobrušce se honosí dlouholetou historií sahající až do roku 1890.  Novodobá historie pivovaru začíná rokem 2007, kdy nevyužívané objekty dobrušského pivovaru a sladovny odkupuje rodina Vedrových, která pod hlavičkou společnosti Staročeský pivovárek Dobruška začíná s opětovnou rekonstrukcí celého areálu. V lednu 2008 je obnoven provoz sladovny a v srpnu 2008 je uvařena po 13 letech, na původní varně, první várka piva – 12° Rampušák.  

  V současné době vyrábí pivovar stabilně šest druhů piv, a to 11° a 12° světlé ležáky, které jsou distribuovány ve filtrované i nefiltrované podobě, dále pak 13° polotmavý speciál a 15° světlé speciální pivo, které se vyrábí pouze jako nefiltrované. Piva jsou stáčena do sudů o objemu 20, 30 a 50 litrů, do PET lahví o objemu 1,0 a 1,5 litru a skleněných lahví s patentním uzávěrem o objemu 0,75, 1,0 a 2,0 litry.

  Mimo uvedený sortiment jsou na trh uváděna speciální piva, určená pro vánoční nebo velikonoční nabídku, případně pro akce, které pivovar pořádá ve sklepní pivovarské restauraci, a někdy zkrátka jen tak, pro obohacení nabídky během roku. Od roku 2010 probíhá každoročně v srpnu Den otevřených dveří pivovaru, kdy je celý areál zpřístupněn pro exkurze, na nádvoří a v pivovarské zahradě probíhají koncertní vystoupení.

  Na čepu jsou vždy všechna vyráběná piva, včetně pro tento den připraveného speciálu.  Všechna naše piva získala za krátkou dobu svého působení na trhu řadu ocenění v odborných degustacích, kterých si velmi vážíme a která potvrzují kvalitu piv, která vyrábíme z vlastního sladu na původní varně z roku 1936, klasickým dvourmutovým způsobem.

  V průběhu několika let se podařilo kompletně a citlivě zrekonstruovat objekty sladovny a pivovaru, se zachováním a zprovozněním zachráněných původních technologií, což přineslo uznání ve formě zápisu souboru věcí a objektů pivovaru v Dobrušce do Ústředního seznamu kulturních památek České republiky v roce 2015.  Piva vyráběná v Rodinném pivovaru v Dobrušce můžete přímo u zdroje ochutnat v našem Bowling

 • Raven

  Raven

  Jsme Raven, progresivní plzeňský pivovar zaměřující se na svrchně kvašená piva zahraničních stylů. Za čtyři roky své existence se dostal mezi českou řemeslnou špičku a je ve stálé nabídce nejlepších pivních barů po celé ČR i v zahraničí. Cílem pivovaru je posouvat hranice řemeslného piva, hledat nové cesty a vařit piva, která jsou skutečným chuťovým zážitkem.

 • Rotor

  Rotor

  Pivovar ROTOR je součástí EPS biotechnology, ryze české, inovativní společnosti, členěné do několika synergicky provázaných divizí. Od počátku se staráme o staré ekologické zátěže i odpady a jsme tvůrci inovativních biotechnologií. Podporujeme progresivní obnovitelné zdroje, vlastníme bioplynovou stanici a kompostárnu v Kunovicích, preferujeme vozidla na CNG.

  Významnou divizí je výzkum a vývoj, zaměřený původně na kombinované inovativní biotechnologie a oxidačně - redukční technologie. Rozšířili jsme jej následně na izolaci a práci s autochtonními národními vinnými kvasinkami, na mikropolutanty, biomethan či nakládání s kaly ČOV. V našem moderním Výzkumném centru mikrobiální biomasy pracujeme s vinařskými kvasinkami. Od vinařských kvasinek není daleko k těm, které pracují také při výrobě piva.

  Nyní, po 18 letech vývoje EPS biotechnology se cítíme dospělými a chceme významně promluvit také v oblasti pivovarnictví. Díky špičkovému zázemí v podobě výzkumných týmů, světově zkušenému sládkovi a spolupráci s VÚPS budeme v novém pivovaru ROTOR vyrábět a nabízet mnoho zajímavých svrchně i spodně kvašených piv. Jsme výzkumníky, nebojíme se experimentovat.

  Název pivovaru ROTOR má spojitost s budoucností, pohybem vpřed, s nezastavitelnou silou pokroku.  V Kunovicích je vždy něco, co světově letí. Můžeme se tedy názvem pivovaru opřít také o historii leteckého průmyslu, který zde má své nesmazatelné kořeny v podobě legendárních strojů L410, L200 Morava či Blaník.

 • Rychnov

  Rychnov

  V červnu 2008 byla založena firma Městský Podorlický pivovar s.r.o., kde minoritním společníkem je město Rychnov nad Kněžnou, zbývající část vlastní Podorlická sodovkárna s.r.o., která vybudovala minipivovar s roční kapacitou 1000 hl. Postupně došlo k rozšíření technologické části sklepa o další ležácké tanky, které umožnily navýšit roční kapacitu na současných 2000 - 2500 hl. Na vlastní minipivovar bezprostředně navazuje zahradní restaurace Pivovarský šenk. O tom, že rekonstrukce je velmi zdařilá svědčí i Cena Města Rychnov nad Kněžnou za rok 2008, kterou město udělilo současnému vlastníkovi Janu Mikšovi anebo Cena českého sládka F. O. Poupěte udělená Českým svazem pivovarů a sladoven za obnovu výroby rychnovského piva z roku 2012.

  Naše piva, jak je vařil sládek Jan Mikš za první republiky Jsme jediný pivovar v ČR, jehož všechna piva získala v nezávislém hodnocení piv na www.atlaspiv.cz více než 75%

 • Samuel Smith

  Samuel Smith

  Samuel Smith vaří širokou škálu vysoce kvalitních piv pouze z autentických přírodních surovin. Pivovar stále používá kamenné yorkshirské čtverce k fermentaci všech svých piv a stoutů (kromě Sovereign a Extra Stout) a stejný kmen kvasinek se používá od roku 1800. Celé sušené anglické odrůdy chmele, jako jsou Fuggles a Goldings, se používají k přidání hořkosti a aroma k tradičním pivům Samuela Smitha v antických varech. Samuel Smith používá dubové sudy pro všechny své přirozeně upravené pivo. Sudy vyrábí a opravují ve Starém pivovaru spolupracovníci pivovaru na plný úvazek. Starý pivovar má dva spolupracovníky na plný úvazek, kteří vyrábějí a opravují všechny dubové sudy Samuela Smitha. Dubové sudy se používají k ručnímu pálení Old Brewery Bitter a k dozrávání Yorkshire Stingo. Koně Gray Shire ustájení ve Starém pivovaru se používají pět dní v týdnu k doručování piva do Tadcasteru a okolí. Samuel Smith's provozuje tradiční hospody, které slouží jejich místním komunitám a nabízejí vynikající hodnotu za peníze.

 • Sibeeria

  Sibeeria

  Ahoj! Hello! Привет! Gruß! Jsme pivovar Sibeeria Brewery z Prahy. Jako létající pivovar jsme začali naši cestu v roce 2014, až jsme se rozrostli do našeho vlastního pivovaru, který byl postaven v historické průmyslové oblasti «ČKD», Vysočany. Zde vaříme od roku 2020 všechna naše piva. Nabízíme naše pivo s dodáním až domů! Také vás vždy rádi uvidíme na návštěvě u nás v pivovaru!

 • Sierra Nevada

  Sierra Nevada

  Sierra Nevada je americký pivovar, který byl založen v roce 1979 domácími pivovarníky Kenem Grossmanem a Paulem Camusim ve městě Chio v Kalifornii. Sierra Nevada je jedním z největších pivovarů v USA, od roku 2016 je sedmým největším pivovarem ve Spojených státech.

 • Stern

  Stern

  Pivo a svaly sice nejsou největší kamarádi, přesto to byla právě posilovna, kde začal příběh pivovaru Stern. Sládek Mike (Michael Stern) při zvedání činek neustále básnil o tom, že by se chtěl živit vařením piva. Posledních pár měsíců totiž nedělal nic jiného, než zkoušel a vylepšoval další a další druhy svrchně kvašeného piva. Kam s pivem přišel, tam ho kamarádi, známí i neznámí chválili. A tak Kamil (Kamil Gric), kamarád a markeťák, pod tlakem bench pressu souhlasil se založením vlastní značky piva.

 • The Barn Beer co.

  The Barn Beer co.

  The barn beer co. je nový pivovarský projekt vzniklý roku 2020. Vaříme trendy i neobvyklé pivní styly. Ptáte se proč The Barn? Barn znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly jsme umístili naši novou technologii. Dceřiná společnost pivovaru Radouš.

 • Továrna

  Továrna

  Motto slánského minipivovaru Továrna slibuje milovníkům zlatavého moku nabídku nejen z tuzemské spodně kvašené pivní klasiky, jakou jsou piva výčepní nebo ležáky, ale i výběr z pestrých pivních stylů pro českou kotlinu méně obvyklých. Ty dozajista potěší ctěný pivařský apetýt těch z vás, kteří holdujete hořkému ALE, stoutům, bockům nebo weizenům. Pivní klasiku i speciality si ráčejte od září 2020 vychutnávat v našem stylovém Beer & Burger baru s měděnými kotly, „osmiliberním“ čepem a otevřeným grilem, kde pro vás naši kuchaři rádi připraví vybraná jídla – jak jinak než šitá na míru k továrenskému pivu.

 • Únětický pivovar

  Únětický pivovar

  Únětický pivovar byl založen již v roce 1710. Pivo se zde vařilo až do roku 1949, kdy došlo ke znárodnění. Na jaře 2011 se však po 62 letech podařilo výrobu piva obnovit. Dnes vaříme v Úněticích desítku, dvanáctku a občas také Únětický speciál. Naším posláním je vždy vařit poctivé a dobré pivo. Dodržujeme „zákon o čistotě piva“, při výrobě používáme klasické postupy a pouze pivovarské suroviny českého původu. Přijďte se sami přesvědčit do pivovaru v Úněticích.

 • Van Honsebrouck

  Van Honsebrouck

  Van Honsebrouck je belgický pivovar v Ingelmunsteru v Belgii . Společnost byla založena v roce 1865 jako Sint-Jozef Brewery a v roce 1953 byla přejmenována na Brewery Van Honsebrouck. Je to jeden ze dvou pivovarů mimo Pajottenland, kde se vyrábí lambické pivo.

  Poloha budovy pivovaru a celé vesnice Ingelmunster byla zničena v roce 1695 po nepřátelství mezi anglickými, francouzskými a španělskými vojáky. Současná budova pochází z roku 1736 a má sklepy pocházející ze středověku. V roce 1986 zámek koupila rodina Van Honsebroucků. Rodina vaří pivo Ingelmunster od roku 1900. Dne 17. září 2001 vypukl na zámku požár, který zcela zničil muzejní pivovar. [5] Pivovar vlastní a provozuje sedmá generace sládků Van Honsebrouck v Ingelmunsteru. Současným generálním ředitelem je Xavier Van Honsebrouck, který převzal kontrolu v roce 2009.

 • Volt

  Volt

  Jistě znáte Alessandro Voltu co by vynálezce a renesančního člověka. Ten stojí za mnoha patenty včetně Voltaického článku, bez kterého si nedovedeme dnešní svět představit. Málokdo ale ví, že Voltaický článek je druhotný produkt Voltova tajného stěžejního výzkumu, který řeší jak pivovardo korbele ledově vychlazeného piva dostat co nejvíce energie. Věnoval mnoho svého drahocenného času, aby dostal do chmelového moku ten správný říz a elektrizující sílu přitahující nové nápady a zážitky Stejně jako Volta i my hledáme v pivovaru nové receptury, výrobní procedury a způsoby jak pro vás připravit Pivo, které vás osvěží a zelektrizuje.

 • Weihenstephan

  Weihenstephan

  Bayerische Staatsbrauerei Weihenstephan, klášterní pivovar benediktinských mnichů před téměř tisíci lety, tehdy Královský bavorský státní pivovar, je nyní moderní společností provozovanou Svobodným státem Bavorsko na základě standardů soukromého sektoru. Jako nejstarší dosud existující pivovar na světě stojí náš pivovar ve Freisingu na Weihenstephaner Berg téměř vznešeně a je obklopen poměrně mladým vědeckým centrem Weihenstephan na Technické univerzitě v Mnichově. Ale právě tato jedinečná kombinace tradice a tradičních, ověřených znalostí a moderní vědy dává pivovaru jedinečnou identitu a umožňuje nám vařit širokou škálu piv v nejvyšší možné kvalitě. A jsme na to trochu hrdí. Více o našem příběhu

 • Wild Beer Stone
 • Wild Creatures

  Wild Creatures

  Že se pivo nikdy nemůže přátelit s vínem? Ale kdeže. Právě vinařskou praxi a jedinečnou mikroflóru přirozeně žijící v naší mikulovské vinařské oblasti, využíváme nejvíce. Pivo Wild Creatures dokonale odráží půvab Jižní Moravy. PIVO, KTERÉ ZRAJE V SUDECH I NĚKOLIK LET Zapomeňte na ležák. Díky unikátní mikroflóře ovlivňující kvašení, v chuti výrazně dominuje osvežující kyselinka a má určitý vinný charakter. Dubové sudy dodávají netradiční chutě připomínající např. sherry, vanilku a další koření. Je to pivo, které stojí za to vychutnat si v klidu a pohodě. Podobně jako dobré víno. Cesta za lahvinkou divoce kvašeného piva byla strastiplná a dlouhá. Sluší se podotknout, že jsme ještě rozhodně nedospěli na její konec. O různorodé zážitky není nouze... Spontánní kvašení, kterému se dlouhodobě věnujeme, je hodně specifické. Pokusili jsme se odpovědět na otázky, které slýcháme nejčastěji. přejít na otázky a odpovědi

 • Žatec

  Žatec

  Žatecký pivovar se nachází ve městě Žatec, v okrese Louny. Firma navazuje na tradici prvního žateckého měšťanského průmyslového pivovaru založeného v roce 1801.

 • Zichovec

  Zichovec

  Rodinný pivovar ZICHOVEC jsme založili v roce 2012 a pivo se zde vaří od června téhož roku. Impulsem byla nespokojenost s chutí unifikovaných produktů nadnárodních pivovarů a svou roli sehrály také kořeny a vzpomínka na prapředka, zichoveckého rychtáře Krahulíka, který provozoval vyhlášený zájezdní hostinec v Panenském Týnci.

 • Žigulevskoje
 • Zlatá Kráva

  Zlatá Kráva

  PIVOVAR Zlatá kráva jsme farmáři, kteří se nejen díky své lásce k pivu, ale také pro svoji dlouholetou působnost v gastronomii rozhodli, že obnoví kouzlo místního, již skoro zapomenutého pivovaru v Nepomuku. Vizí je vařit pivo z kvalitních surovin, zákazníkům dodávat pivo v nejlepší kvalitě a být k dostání nejen v ČR. Toho chceme dosáhnout díky zkušenostem v gastronomii, farmářství a marketingu.

Pivo bylo přidáno do porovnání