Pojem svrchní kvašení vychází z chování kvasnic při konci hlavního kvašení. Svrchní kvasnice vyrobí na hladině jakousi "krustu" podobnou tomu, co udělají pekařské kvasnice při výrobě kvásku. Svrchně kvašená piva vznikají při teplotách okolo 15–20 °C.
Máte rádi spodně kvašené?
Spodně kvašená piva vznikají za kvašení, které probíhá při nižších teplotách pohybujících se v rozmezí 8–14 °C. Kvašení se účastní kvasinky Saccharomyces cerevisiae subsp. uvarum.
Vytříbená pšeničná piva
Pšeničné pivo je podle platné české legislativy takové, při jehož výrobě byla nejméně jedna třetina z celkového extraktu dodána pomocí pšenice či pšeničného sladu. Například u bavorských pšeničných piv je však pšeničného sladu použito více než 50%.
Chuť ovoce v pivu
Ovocné pivo je pivo vařené s ovocným přídavkem nebo příchutí. Tímto způsobem přípravy je dán rozdíl oproti také ovocnému radleru, který je míchaným nápojem. Ovocné plody byly používány jako doplněk piva nebo příchuť po celá staletí, obzvláště u belgických lambik druhů.
Nealkoholické osvěžení
Nealkoholické pivo je označení kvašeného nápoje z obilného sladu s nízkým nebo žádným obsahem alkoholu. Ve světě přitom nepanuje jednota v pojmenování tohoto druhu piva ani ve stanovení hranice mezi pivem alkoholickým a nealkoholickým.
Dárkové předměty
Odměňte sebe nebo své blízké skvělým dárkem. Darujte výborné pivo z českcýh lokálních pivovarů. Nebo si vyberte voucher a nechte si obdarovaného vybrat podle svého gusta.
U ležáku by se mělo dát vydržet celý večer. Ten náš je krásné barvy, plného těla a je doplněný vyšší hořkostí. Vaříme ho pro vás ze tří druhů sladu a žateckého poloranného červeňáku, našeho nejlepšího českého chmele.
Jak určitě dobře víte, jsme opravdový fanoušci moderního chmelu Sabro, které se vyznačuje extrémně zajímavou chutí plnou kokosu, ananasu, tropického ovoce a s jemnými tóny smetany. Pro ty z vás, kteří jsou těchto fanoušky jsme teď uvařili lehkou NEIPU, která vám Sabro zprostředkuje v extrémně pitelné podobě. SINGLE HOP SESSION NEIPA
Svěží, lehké pivo zlaté až lehce červené barvy, typu American Pale Ale. Pro jedinečnou směs vůní tropického ovoce, citrusu, ale i bylinek byly při vaření použity americké chmele jako je Mosaic, Centennial a také Sorachi Ace, který má původ v Japonsku.
Svěží chuť a vůně malin tohoto lehkého piva z něj dělají dokonalého společníka pro letní dny. Do skvěle vyvážené hořkosti a malinové chuti se snadno zamilujete.
Máme rádi experimenty a tenhle se tedy povedl se vším všudy. Společně s pekárnou Náš chléb jsme vyzkoušeli vyrobit pivo z chleba, který posloužil jako náhrada za jeden ze sladů, doplněný o mnichovský a plzeňský. Toaster je chmelený žateckým poloranným červeňákem a výsledek je plný a velmi příjemný ležák s nižší hořkostí.
Longboard je lehká svrchně kvašená dvanáctka ovoněná chmely Enigma od klokanů + americano chmel Comet. Tyto chmely pivu dodávají aroma rybízu, grepu a citrusů. Pale ale - světlé, plné, svrchně kvašené, nefiltrované, nepasterizované pivo
Složení - voda, ječné slady(tlustě), ovesné vločky(tlustě), chmelové produkty Skladujte v chladu a temnu. Zákal či sediment není na závadu.
Pastry Sour. Tak schválně, kdy naposledy jste si dali cukrovou vatu? Tohlo pivo vás přenese do doby dětství, kdy jste s rozzářenýma očima sledovali kolotoče a stánky vonící pouťovými cukrovinkami.
Pro tuto iteraci naší nekonečné série Sorbet jsme dostali sudy plné čisté višňové šťávy, kterou jsme načerpali do našeho lehkého berliner weisse, vytvořili rubínově červený džus / pivo. Lehká karbonace ovlivňuje její jemnou sladkost mísící se s osvěžujícím trpkostí tak, aby vše vyvrcholilo explozí višňové chuti.
Váš tatínek není mrtvý, jenom spí! Nesrazila ho má drtící pěst, ale zmohl ho zálesácký Pale Ale /ZAPA/ s příchutí divokého západu a tóny mandarinek. PCh!
V naší nové New England IPA jsme použili dva z nejmodernějších světových chmelů – novozélandský Nectaron a americkou Stratu. Tyto dva chmely jsou extrémně aromatické a ovocné. V tomto pivu tak naleznete kombinaci tropických chutí. Díky modernímu postupu chmelení je pivo velmi aromatické, ale hořkost zůstává nižší.
Uvařit hořké, nebo dokonce extrémně hořké pivo není problém. Horší je sestavit takové pivo tak, aby Vás hořkost bavila i po druhém, i třetím i dalším napití. A to už je trochu alchymie. Doufáme, že náš Zaříkávač chmele si s tím poradil dobře.
Dnes moderní studené chmelení používali staří čeští sládci již dávno. Tento postup vytěží z žateckého chmele to pravé. Vzniká tak pivní delikatesa výrazné chmelové vůně s překvapivě příjemnou hořkostí v chuti a s obsahem alkoholu 5%.