Pivovar Matuška

Pivovar Matuška

ZAČALO TO V PONDĚLÍ

Pivovar Matuška byl založen 13.4.2009 na Velikonoční pondělí. V tento den zde byla uvařena první várka speciálního spodně kvašeného tmavého piva. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981.

POKRAČOVALO TO RAPTOREM

Velkým milníkem v historii pivovaru bylo uvaření jednoho z prvních piv typu IPA v Čechách, dnes již dobře známého Raptora. Po Raptorovi následovaly piva jako California, Zlatá Raketa, či Apollo Galaxy, která jsou dnes již stálicemi Pivovaru Matuška.

PŘES GARÁŽ DÁL

Dalším velkým krokem bylo přestěhování pivovarské technologie z garáže do nové budovy, což umožnilo větší rozvoj pivovaru.

A SEM JSME ZATÍM DOŠLI

V Pivovaru začínalo pracovat pouze pár lidí – Martin Matuška, Adam Matuška a babička. Roční výstav byl 500 HL. V současné době má pivovar více než 10 zaměstnanců, přes 100 odběratelů, vaří se na 30 druhů piva a výstav přesahuje 5 000 HL. Po rozšiřování pivovaru v roce 2016  došlo k prodeji staré varny do pražského Karlína, kde se využívá k vaření Místního piva v pivovaru Dva kohouti, který spoluvlastní Adam Matuška. Je to také místo, kde pravidelně najdete pět a více druhů našeho piva na čepu.

Pivo bylo přidáno do porovnání