Pojem svrchní kvašení vychází z chování kvasnic při konci hlavního kvašení. Svrchní kvasnice vyrobí na hladině jakousi "krustu" podobnou tomu, co udělají pekařské kvasnice při výrobě kvásku. Svrchně kvašená piva vznikají při teplotách okolo 15–20 °C.
Máte rádi spodně kvašené?
Spodně kvašená piva vznikají za kvašení, které probíhá při nižších teplotách pohybujících se v rozmezí 8–14 °C. Kvašení se účastní kvasinky Saccharomyces cerevisiae subsp. uvarum.
Vytříbená pšeničná piva
Pšeničné pivo je podle platné české legislativy takové, při jehož výrobě byla nejméně jedna třetina z celkového extraktu dodána pomocí pšenice či pšeničného sladu. Například u bavorských pšeničných piv je však pšeničného sladu použito více než 50%.
Chuť ovoce v pivu
Ovocné pivo je pivo vařené s ovocným přídavkem nebo příchutí. Tímto způsobem přípravy je dán rozdíl oproti také ovocnému radleru, který je míchaným nápojem. Ovocné plody byly používány jako doplněk piva nebo příchuť po celá staletí, obzvláště u belgických lambik druhů.
Nealkoholické osvěžení
Nealkoholické pivo je označení kvašeného nápoje z obilného sladu s nízkým nebo žádným obsahem alkoholu. Ve světě přitom nepanuje jednota v pojmenování tohoto druhu piva ani ve stanovení hranice mezi pivem alkoholickým a nealkoholickým.
Dárkové předměty
Odměňte sebe nebo své blízké skvělým dárkem. Darujte výborné pivo z českcýh lokálních pivovarů. Nebo si vyberte voucher a nechte si obdarovaného vybrat podle svého gusta.
Narážka na růžové slony a výběr jmen není náhoda. Se zvláštním charakterem je jedinečná chuť výsledkem použití tří různých druhů kvasinek. Výsledkem je zakončení pepřové hořkosti bez agresivity. Šedá láhev skrývá tajemství, které čeká na objevení bez slabého srdce.
Skutečně načervenalá středně zakalená barva s velmi živou pěnou, která po nalití kroužkuje a opadá na hladinu. Vůně je jemně alkoholová, rozinková, ovocná a decentně kvasnicová. V chuti se objevuje menší říz a další tóny po tmavém ovoci, rozinkách a stopy karamelu. Doznívání je příjemně nasládlé s kvasnicovou a ovocnou stopou.
Jedno z nejsilnějších svrchně kvašených ovocných piv. Jeho základ tvoří tmavé pivo Kasteel Bruin, které přidáním višňového extraktu a likéru získává působivou temně červenou barvu a jedinečnou chuť. Jemně narůžovělá pěna po nalití dlouho drží, pod ní se rozvine úžasná vůně zralých višní.Je vhodné jako aperitiv, výborně se hodí také k sýrům a dezertům. Hodnocení RateBeer 88.
Sytě blond barva, Barbãrova krémová hlava vydává silné aroma, nenápadně vonící po medu a doprovázené buketem květinových, kořenitých a citrusových tónů. Použití měkké pšenice dává kulatý útok, bez těžkosti. Cukr poskytnutý medem během varu mladiny podléhá fermentaci a přeměňuje se na alkohol. Jedná se tedy o měkké, ale ne sladké pivo s kyselinkou, která mu dodává svěžest.
Závěr je plný jemnosti a bez hořké pachuti. Originální a osobité pivo, jehož vzdálený původ sahá až k „červoise“ vařenému našimi předky, kteří mu říkali „odpočinek bojovníka“.
Úplnou novinkou v nabídce je Cidre vlastní výroby, který by měl zůstat v sortimentu nastálo. K mání ve třetinkách, sedmičkách a KEG sudech. Cidre francouzského typu vyrobený z vybraných odrůd českých jablek. Čerstvě vylisovaný mošt fermentujeme a necháme dokvašovat v ležáckých tancích. Nic víc, nic míň! Nepřidáváme cukr, konzervanty, barviva, aromata. Uměle nedosycujeme. Žádný koncentrát! Jablka, jenom jablka, nic než jablka! K tomu nám dopomáhej Bůh!
Delirium Tremens je Tripel jasně zlaté barvy s hustou, bílou pěnou. Chutná lehce sladově, s příjemným dotykem alkoholu, s celkově silným, dlouho trvajícím a lehce nahořklým dozníváním. Vůně je nádherně kořeněná, příjemně sladová a skrytě alkoholová.
The Green Killer IPA (India Pale Ale) je dobře chmelené pivo s poměrně vysokým hodnocením na stupnici hořkosti. Mezi jeho silné vůně patří doteky citrusů a koření. V poměrně suchém závěru se slad dostane do popředí krásně.
Tmavě červená barva se světle růžovou. Jemně ovocná vůně s nádechem mandlí a mírně višňových višní. Sladká a ovocná, s příjemnou rovnováhou mezi sladkou a kyselou. Vynikající dezertní pivo.
Silné, tmavě rubínově červené belgické pivo s charakterem a obsahuje hodně alkoholu. Pivo se vaří v srpnu a spočívá několik měsíců v tanku, aby dosáhlo optimální rovnováhy. Bohatou chuť tohoto vánočního piva definují tři druhy chmele a 6 různých druhů bylin a koření.
Duchesse de Bourgogne je vařen v rodinném pivovaru Verhaeghe ve Vichte. Při výrobě se využívají dva druhy kvašení a pivo poté zraje v dřevěných sudech. Snoubí se v něm čerstvost, ovocný charakter a jemná nasládlost se suchým dozníváním kyselosti granátového jablka a decentní hořkostí. Toto doznívání připomíná chuť vína.
Toto červenohnědé vlámské pivo se vaří tradičním způsobem od 16. století.
Oude Kriek Boon je tradiční jehněčí pivo spontánního vaření. V latenském gisten op tradičním lambiku máme 400 gramových veršů na litr. Spojení semen Ziehaamde 'kriekenlambiek' s mladým lambikem hergist op fles en wordt zo aen 'Oude Kriek'. Velké výšky jsou zde poměrně intenzivní, takže mohou být velmi působivé. Síť, jako by to bylo jen jednou, slova pro Oude Kriek Boon byla ručně geoogstována a optimálně použita v kuchyni svého brouwerij. Přečtěte si více o stránce Kriek Boon.