Pivovar Volt

Pivovar Volt

Jistě znáte Alessandro Voltu co by vynálezce a renesančního člověka. Ten stojí za mnoha patenty včetně Voltaického článku, bez kterého si nedovedeme dnešní svět představit. Málokdo ale ví, že Voltaický článek je druhotný produkt Voltova tajného stěžejního výzkumu, který řeší jak do korbele ledově vychlazeného piva dostat co nejvíce energie. Věnoval mnoho svého drahocenného času, aby dostal do chmelového moku ten správný říz a elektrizující sílu přitahující nové nápady a zážitky. Stejně jako Volta i my hledáme v pivovaru nové receptury, výrobní procedury a způsoby jak pro vás připravit Pivo, které vás osvěží a zelektrizuje. Doražte k nám objevit a vyzkoušet Voltovu kouzelnou formuli. Chceme takto navázat na bohatou historii Jabloneckého vaření piva (svého času v jednom z největších pivovarů v Čechách) a rozšířit sbírku pivních speciálů malých českých pivovarů. Výhodou Voltaického článku je, že můžeme přenášet energii dál...My tak činíme!

Varna pivovaru je dvounádobová 500l a hlavní kvašení probíhá v cylindrokonických tancích (CKT) a dokvášení, neboli zrání piva v ležáckých tancích (LT). Velikost tanků je 1000l a v počtu 5x CKT a 5x LT se nám daří vyrábět 1500 hl/ ročně.

Vaříme klasické české pivní styly jako je český ležák (světlý i tmavý), ale i pivní styly IPA, APA, NEIPA, berliner weise, pšeničné, GRUIT a mnoho dalších…. Pravidelně přivážíme z degustačních soutěží (Zlatá pivní pečeť, Jarní cena českých sládků, Pivo ČR, Golden Bohemia, Česká a moravská pivní koruna a další) spousty cen za naše piva.

V odborném časopise Pivo Bier Ale (č.86) jsem byly vyhodnocený jako největší překvapení tohoto roku (2020) a všechny vzorky dostali ocenění, za což jsem velice šťastný :-)

Pivo bylo přidáno do porovnání