Pojem svrchní kvašení vychází z chování kvasnic při konci hlavního kvašení. Svrchní kvasnice vyrobí na hladině jakousi "krustu" podobnou tomu, co udělají pekařské kvasnice při výrobě kvásku. Svrchně kvašená piva vznikají při teplotách okolo 15–20 °C.
Máte rádi spodně kvašené?
Spodně kvašená piva vznikají za kvašení, které probíhá při nižších teplotách pohybujících se v rozmezí 8–14 °C. Kvašení se účastní kvasinky Saccharomyces cerevisiae subsp. uvarum.
Vytříbená pšeničná piva
Pšeničné pivo je podle platné české legislativy takové, při jehož výrobě byla nejméně jedna třetina z celkového extraktu dodána pomocí pšenice či pšeničného sladu. Například u bavorských pšeničných piv je však pšeničného sladu použito více než 50%.
Chuť ovoce v pivu
Ovocné pivo je pivo vařené s ovocným přídavkem nebo příchutí. Tímto způsobem přípravy je dán rozdíl oproti také ovocnému radleru, který je míchaným nápojem. Ovocné plody byly používány jako doplněk piva nebo příchuť po celá staletí, obzvláště u belgických lambik druhů.
Nealkoholické osvěžení
Nealkoholické pivo je označení kvašeného nápoje z obilného sladu s nízkým nebo žádným obsahem alkoholu. Ve světě přitom nepanuje jednota v pojmenování tohoto druhu piva ani ve stanovení hranice mezi pivem alkoholickým a nealkoholickým.
Dárkové předměty
Odměňte sebe nebo své blízké skvělým dárkem. Darujte výborné pivo z českcýh lokálních pivovarů. Nebo si vyberte voucher a nechte si obdarovaného vybrat podle svého gusta.
První IPA uvařená v pivovaru Matuška kombinuje české a americké chmele. Druh IPA pochází z 19.století z Anglie. IPA byla společností East India Company exportována do Indie, kde měla Anglie své kolonie. Pivo muselo přežít dlouhou lodní cestu v teplém prostředí, a proto se vařilo silnější a více chmelené. Chmel totiž chrání pivo proti škodlivým bakteriím. Pro našeho Raptora jsme použili směs surovin českých, anglických a amerických s použitím našeho varního postupu.
Už deset let spolu sdílíme to nejdůležitější – štěstí. Štěstí z nových zážitků, nových trendů, nových přátel. A od roku 2019 tohle štěstí ztělesňuje naše vlajková New England IPA Nectar of Happiness. Výroční verzi jsme výrazně více nachmelili Cryo verzí chmelu Citra, je tak voňavější a šťavnatější, ale stále neztrácí to, pro co Nectar máte nejvíce rádi – svojí překvapivou pitelnost.
Dřevo je Doppelbock dozrávaný s páleným americkým dubem. Dub předtím nebyl v kontaktu s žádným jiným alkoholem, přesto dodal pivu výrazné tóny bourbonu a vanilky. Dřevo je 19°, příjemně karamelový s jemným řízem a velmi plnou chutí, naprosto ideální k chladným zimním večerům.
Ochucená verze naší West Coast IPA. Aroma grepové kůry perfektně ladí s chmely a umocňuje tak zážitek. Citrusová bomba, hořkost grepové kůry a šťavnatost grepové dužiny. To chceš! Lollihop na druhou.
Pivo uvařené v rámci celosvětové kooperace Pink Boots Brew oslavující ženy v pivovarnictví. Chmeleno skvostným blendem Pink Boots od Yakima Chief (Loral, Eukanot a HBC 586), který do tohoto pivního stylu pasuje ještě líp než vloni. Část výtěžku z každého prodaného piva jde na podporu organizace Pink Boots Society.
Tradiční český ležák spodně kvašený, který je vařený dvourmutovým způsobem, se vyznačuje jemnou hořkostí způsobenou českými odrůdami chmelů žatecký poloraný červeňák a Premiant.
Pivo dostalo také několik ocenění, jako je například
2. místo v Degustace českých ležáku v Pivo, Bier & Ale 62/2016.,
„Cider z jablek. Nic víc.“ Jedenáctka je naše vlajková loď – charakterem nejpřístupnější varianta pro každého fanouška ciderů. Je polosuchá a jemnější. Obsah alkoholu je 4,5%.
Kalifornie, to je slunce, nápady, energie, optimismus, a to jsme chtěli vtisknout i do naší Californie. Doufáme, že to tam najdete, až si ji dáte. Původně vychází z GB Pale Ale, ale US verze je říznější a pěnivější. My tam přidali opět něco českého, a tak je to verze US/CZ.
Toto belgické pivo typu Belgian Pale Ale se vaří z pramenité vody, ječného sladu, chmelových hlávek, kandovaného cukru a kvasinek. Zvláštností je dvojí chmelení v různých fázích výrobního procesu a dokvašuje se v lahvi.
Tahle verze Signaty, piva s 300 gramy lokálních broskví na litr, si poležela dlouhé 2 roky v sudech po bourbonu, kde si díky působení divokých kvasinek brettanomyces získala bohatou komplexní chuť, kterou krásně doplňují kvality bourbonu.
Plzeňský experimentální pivovar Proud úspěšně naplňuje vizi, se kterou před dvěma lety vznikl: Navazovat spolupráci se zajímavými partnery a společně vytvářet originální produkty, které potěší všechny milovníky kvalitních piv. Novinka Coffee Sour IPA vzešla ze spojení piva a výběrové kávy z pražírny The Miners. „Jde o dobře pitelné pivo s výraznou ovocnou vůní, která vznikla kombinací chmele a pražené kávy přidané během kvašení,“ představuje nový speciál sládková pivovaru Proud Lenka Straková.
Legenda praví, že když hlavní sládek stáčel do první várky experimentálního nového receptu, byl osvětlen paprskem slunečního světla a rozhodl se jej pojmenovat „El Sol“. Počátkem roku 1900 se značka stala dnes již ikonickým „Solem“. Podává se s kouskem limetky v hrdle lahve.
Vaří se sluneční energií Slunce bylo vždy srdcem a duší Sol a od roku 2020 bude Sol vařený v nizozemském pivovaru Zoeterwoude produkován obnovitelnou energií ze sluneční energie. To znamená, že až si budete příště užívat sol ve více než 50 zemích, můžete opravdu ochutnat slunce .
BARREL-AGED NA DRUHOU. JIŽ SAMOTNÉ DŘEVO VZNIKÁ V KONTAKTU S DUBEM, A TO SICE PŘIDÁNÍM ČISTÝCH DUBOVÝCH DESEK PŘÍMO DO TANKU. TY PIVU DODÁVAJÍ AROMA BOURBONU A VANILKY. HOTOVÉ DŘEVO PAK DOZRÁVALO V DUBOVÉM SUDU, VE KTERÉM BYLO NEJDŘÍVE ČERVENÉ VÍNO A POTÉ NĚMECKÁ WHISKY. VÝSLEDKEM JE PIVO, VE KTERÉM SE SNOUBÍ AROMA WHISKY A DUBOVÉHO DŘEVA.